Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 2021.Травень.12, 16:28

Опорний заклад Скороходівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
Документи [8]
Поурочні тематичні календарні плани, розробки відкритих уроків, конспекти для вчителя, класного керівника, психолога
Сценарії [0]
Сценарії шкільних і позашкільних заходів, сцени, театралізовані виступи Випускного вечора, Першого та Останнього дзвоника, Нового року, до Дня Закоханих, Восьмого Березня, КВН, агітбригад
Мелодії [1]
Мелодії, караоке, пісні, слова для шкільних заходів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Документи

ЯК ЗІ ЗВИЧАЙНОГО ВЧИТЕЛЯ СТАТИ STEM УЧИТЕЛЕМ?
2021.Квітень.23, 10:59

Модель інтеграції STEM-уроку в освітній процес має бути ефективною і потребує  від педагога:  усвідомлення навчальних цілей STEM-уроку та способу їх досягнення; цифрової грамотності, навичок впевненого користування електронними сервісами, додатками; уміння вибирати доречний інструмент для реалізації STEM-уроку.

   Продовжуючи відповідь на питання: «Як зі звичайного вчителя стати STEM-учителем? Що для цього потрібно?», вважаю, що педагогу необхідні перш за все, такі особистісні якості, як сміливість і підприємливість при конструюванні освітнього процесу, увага до нового у світі,  здатність мобілізувати учнів до розв'язання нестандартної проблеми (задачі), мотивувати їх відстоювати власну точку зору. Не існує  чітких формулювань, опису якостей STEM-учителя. Але є численні приклади і прояви його.  Прочитайте, можливо, знайдете схожі ознаки і в себе?

Ви зацікавлені складанням марсохода, мосту чи башти із зефіру та спагеті.

Чи вмієте перетворювати урок в запуск паперових літачків і при цьому не заходити в гру остаточно.

Або здатні бачити математику не тільки в підручнику, але й у бруківці. Умієте надихнути таким поглядом на світ своїх учнів.

Почавши з гри  «вимірювання зросту паперовими стаканчиками», ви знаєте як використати арифметичну прогресію.

Ви розумієте, що вишивання хрестиком - це не тільки розвиток дрібної моторики, а і знаєте, як "підкласти" під нього геометрію.

Вам до снаги створювати живі ситуації, коли навчання "саме проситься".

Майстерно організуєте урок у будь-якому місці: на березі річки, в парку і навіть в супермаркеті.

Маєте талант виловити, зірвати або підібрати з землі "предмет дослідження". [4]

(ПОВНА ВЕРСІЯ ПУБЛІКАЦІЇ, У ЗАВАНТАЖЕННІ)

ЛІТЕРАТУРА

 

        1. Інноваційні засоби та форми організації навчального процесу STREM-освіти» [Електронний ресурс]. URL : https://imzo.gov.ua/stem-osvita.

          2. Лист ІМЗО від 19.08.2020 № 22.1/10-1646 «Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2020/2021 навчальному році» [Електронний ресурс]. URL : https://imzo.gov.ua/2020/08/20/lyst-imzo-vid-19-08-2020-22-1-10-1646-metodychni-rekomendatsii-shchodo-rozvytku-stem-osvity-v-zakladakh-zahal-noi-seredn-oi-ta-pozashkil-noi-osvity-u-2020-2021-navchal-nomu-rotsi

          3. Куцепал С. STEM/STEAM/STREAM-освіта – новий тренд в українському освітянському дискурсі / Світлана Куцепал [Електронний ресурс]. URL :  http://som.org.ua/files/f_3725_el_2018_1_Kutsepal.pdf.

          4.  Рождественская Л. STEM STEAM STREAM на смену предметам и предметникам.../ Л. Рождественская [Електронний ресурс]. URL : http://archive.novator.team/post/4685  

          5. Толоконнікова Н. Застосування ІКТ у реалізації STEM-освіти на уроках природничого циклу / Н. Толоконнікова, О. Васильків // Наукові записки. Серія: Проблеми методики фізико-математичної  і технологічної освіти. Випуск 11 (IV). [Електронний ресурс]. URL : https://phm.cuspu.edu.ua/ojs/index.php/NZ-PMFMTO/article/view/1262.

          6. Dugger, W. E. Evolution of STEM in the United States. [Електронний ресурс] URL : http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download;jsessionid=2F1BA8ED9D678E618AEEE21270A3D30A?doi=10.1.1.476.5804&rep=rep1&type=pdf.

Категорія: Документи | Додав: v1ct0r1a | Теги: stem, стем-навчання
Переглядів: 8 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання
Block title
Електронні підручники
Форма входу
Пошук
"Гаряча" лінія
...
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Правова допомога
Оперуповноважений КМСД Чутівського РВ УМВС України у Полтавській області, капітан міліції Шульга Ростислав Андрійович (05347) 9-12-55 Артемівський дільничий інспектор Новіков Максим Ігорович (099)01-07-353
Погода

Copyright MyCorp © 2021