Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 2024.Березень.29, 10:53

РІДНА ШКОЛА

Меню сайту
Категорії розділу
Документи [12]
Поурочні тематичні календарні плани, розробки відкритих уроків, конспекти для вчителя, класного керівника, психолога
Сценарії [0]
Сценарії шкільних і позашкільних заходів, сцени, театралізовані виступи Випускного вечора, Першого та Останнього дзвоника, Нового року, до Дня Закоханих, Восьмого Березня, КВН, агітбригад
Мелодії [1]
Мелодії, караоке, пісні, слова для шкільних заходів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Документи

Освітня програма опорного закладу «Скороходівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» загальної середньої освіти ІІІ - ступеня 10 –11 класи 2020-2021
2021.Січень.15, 16:53
1.Загальні положення
Освітня програма закладу загальної середньої освіти розроблена на виконання Закону України «Про освіту» , «Про повну загальну середню освіту» та Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня»,затверджена наказом МОН від 20.04.2018 № 408 (у редакції наказу МОН від28.11.2019 №1493 зі змінами, внесеними наказом МОН від 31.03.2020 № 464).
Виконання вимог зазначених державним стандартів є обов’язковим для закладу загальної середньої освіти.
Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 17 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та з запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», у закладі освіти затверджено протиепідемічні заходи на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), розробляється тимчасовий регламент діяльності навчального закладу на період карантину що затверджується рішенням педради.
Керівник та медичний персонал закладу освіти, або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника закладу, забезпечують:щоденний контроль за виконанням заходів;проведення роз'яснювальної роботи з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (СОVID-19) серед персоналу або здобувачів освіти;розробку алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації, пов'язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (СОVID-19) серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти; недопущення до роботи персоналу, визначеного таким, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я;проведення інструктажу для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (СОVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.
Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °C або із ознаками гострого респіраторного захворювання. такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.
При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °C або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.
Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.
Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом. Доцільне проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог; дотриманням працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук );обмеження проведення масових заходів (нарад, зборів ) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти - проведення педагогічних рад, засідань ректоратів, конкурсних комісій,конференцій трудового колективу );
Вимоги щодо організації освітнього процесу
Керівник закладу освіти розробляє маршрути руху здобувачів освіти (залучаються всі можливі входи в приміщення закладу) та складає графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу. Графік допуску формується таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу. Забороняється допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.
Педагоги закладу освіти перед початком занять проводять опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти одягають маску, тимчасово повинні бути ізольовані в спеціально відведеному приміщенні закладу, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров'я.Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
При організації освітнього процесу в карантинних умовах забезпечується: соціальне дистанціювання; мінімізація переміщення здобувачів освіти та комунікація між ними в межах закладу освіти; дотримання нормативів наповнюваності класів та інших вимог законодавства про освіту
Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.
Якщо буде визначено , що регіон відносяться до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, педагогам в процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки.Багаторазовий захисний щиток використовується та дезінфікується відповідно до інструкції виробника.
На всіх входах до закладу організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка). Забезпечити пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами мінімізованим, зокрема, шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу в одному кабінеті. У розкладі занять передбачається можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів . За можливості організувати проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.
Після кожного навчального заняття проводиться провітрювання впродовж не менше 10 хвилин
В освітній програмі визначено
1. Загальний обсяг навчального навантаження, тривалість і взаємозв’язки окремих предметів, факультативів, курсів за вибором , зокрема їх інтеграції, а також логічної послідовності їх вивчення які натепер подані в рамках навчальну плану;
2. Очікувані результати навчання учнів подані в рамках навчальної програми, пропонований зміст навчальних програм, які мають гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України» та система тематичного, семестрового,річного оцінювання.
3. Рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;
4. Вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за цією освітньою програмою.
Структура 2020 - 2021 навчального року:
Відповідно до статті 10. Освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що розпочинається у День знань - 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день. Закону України «Про загальну середню освіту»
Структура навчального року (за чвертями, півріччями, семестрами),тривалість навчального тижня, дня, занять, відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу встановлюються закладом загальної середньої освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою та можуть коригуватися протягом 2020 – 21 навчального року
2020 -2021 навчальний рік розпочинається 1 вересня у День знань і закінчується не пізніше 1 липня . Навчальні заняття організовуються за семестровою системою :
І семестр : 01.09.2020 - 30.12.2020
1 чверть 01.09.20- 23.10.20
ІІ чверть 02.11.20 -30.12.20
ІІ семестр : 11.01.2021 - 31.05.2021
ІІІ чверть 11.01.21 - 26.03.21
ІУ чверть 05.04.21 - 31.05.21
Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули :
осінні - 24.10.2020 – 01.11.2020
зимові - 31.12.2020 - 10.01.2021
весняні - 27.03.2020 – 04.04.2019
Режим роботи у 2020-2021 навчальному році в 5-11 класах передбачено п'ятиденний робочий тиждень. Режим роботи школи регламентується розкладом навчальних занять, відповідно до вимог ДсанПіН 5.5.2.008-01. Гранична наповнюваність класів та тривалість уроків встановлюються відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» у 5-11 класах триває 45 хвилин.
На початку 2020-2021 навчального року, задля забезпечення якісного виконання освітніх програм в умовах очного та/або дистанційного навчання, організовано повторенню вивченого матеріалу за минулий рік, запровадити «коригую че навчання».
Для цього проводяться діагностичні роботи (усні співбесіди) опитування в 5-11-х класах з основних навчальних предметів з метою визначеннярівня засвоєння матеріалу учнями за попередній рік (здебільшого, за період до карантину). Слід зазначити, що оцінки за такі діагностичні роботи не бажано виставляти до класного журналу, адже вони є орієнтиром для визначення рівня залишкових знань і вмінь. Відповідно до результатів, спланувати роботу (колективну або індивідуальну) щодо актуалізації окремих тем, систематизації знань та умінь, практичного їх закріплення тощо. Тривалість періоду такогонавчання кожен вчитель визначає самостійно: попередньо планує з урахуванням досвіду організації дистанційного навчання в минулому році, вносить певні корективи до плану після проведення діагностичних робіт.
Загальний обсяг навчального навантаження та тривалість і взаємозв’язки освітніх галузей, предметів, дисциплін.
В освітній програмі загальний обсяг навчального навантаження визначається у навчальному плані, очікувані результати навчання здобувачів освіти окреслюються у навчальних програмах предметів/інтегрованих курсів.
Загальний обсяг навчального навантаження здобувачів профільної середньої освіти для 10-11 класів складає 2500 годин/навчальний• рік:
для 10-х класів – 1240 годин/навчальний рік,
для 11-х класів : 1260 годин/навчальний рік для групи, що вивчає математику на профільному рівні;1260 годин/навчальний рік для групи , що вивчає біологію і екологію на профільному рівні. Усі базові предмети , з урахуванням додаткових годин, вибірково – обов’язкові предмети обидві групи вивчають разом. Фактична кількість годин/ навчальний рік становить 2520.Детальний розподіл тижневого навчального навантаження окреслено у навчальному плані (таблиці 1) закладу загальної середньої освіти ІІІ ступеня,
Навчальний план містить тижневий обсяг навчального навантаження та тижневі години на вивчення базових предметів, вибірково-обов'язкових предметів, профільних предметів, Навчальний план містить перелік базових предметів, який включає окремі предмети суспільно-гуманітарного та математично-природничого циклу. До базових предметів належать: «Українська мова», «Українська література», «Зарубіжна література», «Іноземна мова», «Історія України», «Всесвітня історія»), «Громадянська освіта», «Математика», «Фізика і астрономія», «Біологія і екологія», «Хімія», «Географія», «Фізична культура», «Захист України».
У закладі освіти збільшено кількість годин на вивчення базових предметів за рахунок додаткових годин навчального плану. Вивчення базового предмета «Фізика і астрономія» здійснюється як два окремі предмети - «Фізика» (за програмою авторського колективу. під керівництвом Локтєва В. М.), «Астрономія» (за програмою авторськогоколективу під керІвництвом Яцківа Я. Я.), які зазначені в навчальному плані. Реалізація змісту освіти, визначеного Державним стандартом, також забезпечується вибірково- обов'язковими предметами: «Інформатика», «Мистецтво»., які одночасно вивчаються в 10 класі ,а «Технології» та «Інформатика» в 11 класі .
Зміст профілю навчання реалізується системою предметів , а саме: українська мова в 10 класі, математика і біологія в 11 класі, які вивчаються на профільному рівні . Вибір профільних предметів заклад освіти здійснив, враховуючи освітні потреби учнів, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу . Розподіл годин для формування профілю навчання заклад освіти здійснив, враховуючи те, що: на профільному рівні може вивчатись один або декілька предметів з однієї або різних освітніх галузей, а саме: «Мова та література» - українська мова в 10 класі та «Природознавство» - Біологія» і «Математика» в 11 класі.
За рахунок додаткових годин навчального плану визначена кількість годин для профільного навчання та збільшена кількість годин на вивчення окремих предметів інваріативного складника та впровадження курсу за вибором «Фінансова грамотність» Найбільш раціональним використання годин варіативної складової у старшій школі на посилення вивчення предметів, які винесено для складання ЗНО для поліпшення базових знань і вмінь з цих предметів.
Відповідно до Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у закладах загальної середньої освіти (додаток 2 до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.03.2002 р. за № 229/6517, із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти № 572 від 09.10.2002 наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 921 від 17.08.2012 наказом Міністерства освіти і науки N 401 від 08.04.2016) клас може ділитися на групи під час вивчення української та іноземної мов за умови більше 27 учнів у класі, під час проведення практичних занять з інформатики з використанням комп’ютерів за умови не менше 8 учнів у групі та згідно рішення педагогічної ради школи (Протокол № 1 від …) запроваджено поділ класів на групи при вивченні інформатики 10 (24 учні),11 (19 учнів)..
З. Очікувані результати навчання здобувачів освіти, зміст навчальних предметів, логічна послідовність їх вивчення.
Освітня програма укладена за такими освітніми галузями: мова і література; суспшьствознавство; мистецтво; математика; природознавство; технологн; здоров'я і фізична культура. Зміст кожної освітньої галузі структурується та реалізується за навчальними предметами. Логічна послідовність вивчення предметів розкривається у відповідних навчальних програмах, затверджених Міністерством освіти і науки України. Перелік програм подано в таблиці .
У рамках навчальних програм подано: очікувані результати навчання (знаннєвий, діяльнісний, ціннісний компоненти); пропонований зміст предмета; реалізації в змісті предмета наскрізних змістових ліній; внесок предмета у формування ключових компетентностей (компетентнісний потенціал предмета). Освітня програма забезпечує досягнення учнями/ученицями результатів навчання, визначених Державним стандартом, і ключових компетенцій, визначених Законом України «Про освіту» 95.09. 2017р.. Очікувані результати навчання здобувачів освіти .
Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які будуть реалізовуються вчителями у рамках кожної освітньої галузі,а результати навчання сприяють формуванню ключових компетентностей учнів.
№ з/п Ключові компетентності Компоненти
1 Спілкування державною (і рідною — у разі відмінності) мовами Уміння: ставити запитання і розпізнавати проблему; міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах (у текстовій формі, таблицях, діаграмах, на графіках); розуміти, пояснювати і перетворювати тексти задач (усно і письмово), грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні термінологію з окремих предметів, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; уникнення невнормованих іншомовних запозичень у спілкуванні на тематику окремого предмета; поповнювати свій словниковий запас.
Ставлення: розуміння важливості чітких та лаконічних формулювань.
Навчальні ресурси: означення понять, формулювання властивостей, доведення правил, теорем
2 Спілкування іноземними мовами Уміння: здійснювати спілкування в межах сфер, тем і ситуацій, визначених чинною навчальною програмою; розуміти на слух зміст автентичних текстів; читати і розуміти автентичні тексти різних жанрів і видів із різним рівнем розуміння змісту; здійснювати спілкування у письмовій формі відповідно до поставлених завдань; використовувати у разі потреби невербальні засоби спілкування за умови дефіциту наявних мовних засобів; ефективно взаємодіяти з іншими усно, письмово та за допомогою засобів електронного спілкування.
Ставлення: критично оцінювати інформацію та використовувати її для різних потреб; висловлювати свої думки, почуття та ставлення; адекватно використовувати досвід, набутий у вивченні рідної мови та інших навчальних предметів, розглядаючи його як засіб усвідомленого оволодіння іноземною мовою; обирати й застосовувати доцільні комунікативні стратегії відповідно до різних потреб; ефективно користуватися навчальними стратегіями для самостійного вивчення іноземних мов.
Навчальні ресурси: підручники, словники, довідкова література, мультимедійні засоби, адаптовані іншомовні тексти.
3 Математична компетентність Уміння: оперувати текстовою та числовою інформацією; встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності (природними, культурними, технічними тощо); розв’язувати задачі, зокрема практичного змісту; будувати і досліджувати найпростіші математичні моделі реальних об'єктів, процесів і явищ, інтерпретувати та оцінювати результати; прогнозувати в контексті навчальних та практичних задач; використовувати математичні методи у життєвих ситуаціях.
Ставлення: усвідомлення значення математики для повноцінного життя в сучасному суспільстві, розвитку технологічного, економічного й оборонного потенціалу держави, успішного вивчення інших предметів.
Навчальні ресурси: розв'язування математичних задач, і обов’язково таких, що моделюють реальні життєві ситуації
4 Основні компетентності у природничих науках і технологіях Уміння: розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі; будувати та досліджувати природні явища і процеси; послуговуватися технологічними пристроями.
Ставлення: усвідомлення важливості природничих наук як універсальної мови науки, техніки та технологій. усвідомлення ролі наукових ідей в сучасних інформаційних технологіях
Навчальні ресурси: складання графіків та діаграм, які ілюструють функціональні залежності результатів впливу людської діяльності на природу
5 Інформаційно-цифрова компетентність Уміння: структурувати дані; діяти за алгоритмом та складати алгоритми; визначати достатність даних для розв’язання задачі; використовувати різні знакові системи; знаходити інформацію та оцінювати її достовірність; доводити істинність тверджень.
Ставлення: критичне осмислення інформації та джерел її отримання; усвідомлення важливості інформаційних технологій для ефективного розв’язування математичних задач.
Навчальні ресурси: візуалізація даних, побудова графіків та діаграм за допомогою програмних засобів
6 Уміння вчитися впродовж життя Уміння: визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети; організовувати та планувати свою навчальну діяльність; моделювати власну освітню траєкторію, аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності; доводити правильність власного судження або визнавати помилковість.
Ставлення: усвідомлення власних освітніх потреб та цінності нових знань і вмінь; зацікавленість у пізнанні світу; розуміння важливості вчитися впродовж життя; прагнення до вдосконалення результатів своєї діяльності.
Навчальні ресурси: моделювання власної освітньої траєкторії
7 Ініціативність і підприємливість Уміння: генерувати нові ідеї, вирішувати життєві проблеми, аналізувати, прогнозувати, ухвалювати оптимальні рішення; використовувати критерії раціональності, практичності, ефективності та точності, з метою вибору найкращого рішення; аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати; використовувати різні стратегії, шукаючи оптимальних способів розв’язання життєвого завдання.
Ставлення: ініціативність, відповідальність, упевненість у собі; переконаність, що успіх команди – це й особистий успіх; позитивне оцінювання та підтримка конструктивних ідей інших.
Навчальні ресурси: завдання підприємницького змісту (оптимізаційні задачі)
8 Соціальна і громадянська компетентності Уміння: висловлювати власну думку, слухати і чути інших, оцінювати аргументи та змінювати думку на основі доказів; аргументувати та відстоювати свою позицію; ухвалювати аргументовані рішення в життєвих ситуаціях; співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль в командній роботі; аналізувати власну економічну ситуацію, родинний бюджет; орієнтуватися в широкому колі послуг і товарів на основі чітких критеріїв, робити споживчий вибір, спираючись на різні дані.
Ставлення: ощадливість і поміркованість; рівне ставлення до інших незалежно від статків, соціального походження; відповідальність за спільну справу; налаштованість на логічне обґрунтування позиції без передчасного переходу до висновків; повага до прав людини, активна позиція щодо боротьби із дискримінацією.
Навчальні ресурси: завдання соціального змісту
9 Обізнаність і самовираження у сфері культури Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників та дотримуючись етики спілкування і взаємодії; враховувати художньо-естетичну складову при створенні продуктів своєї діяльності (малюнків, текстів, схем тощо).
Ставлення: культурна самоідентифікація, повага до культурного розмаїття у глобальному суспільстві; усвідомлення впливу окремого предмета на людську культуру та розвиток суспільства.
Навчальні ресурси: математичні моделі в різних видах мистецтва
10 Екологічна грамотність і здорове життя Уміння: аналізувати і критично оцінювати соціально-економічні події в державі на основі різних даних; враховувати правові, етичні, екологічні і соціальні наслідки рішень; розпізнавати, як інтерпретації результатів вирішення проблем можуть бути використані для маніпулювання.
Ставлення: усвідомлення взаємозв’язку кожного окремого предмета та екології на основі різних даних; ощадне та бережливе відношення до природніх ресурсів, чистоти довкілля та дотримання санітарних норм побуту; розгляд порівняльної характеристики щодо вибору здорового способу життя; власна думка та позиція до зловживань алкоголю, нікотину тощо.
Навчальні ресурси: навчальні проекти, завдання соціально-економічного, екологічного змісту; задачі, які сприяють усвідомленню цінності здорового способу життя

Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних змістових ліній як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях. Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей, окремих предметів та предметних циклів; що доцільно враховувати при формуванні шкільного середовища. Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.

Навчання за наскрізними змістовими лініями в закладі освіти реалізується насамперед через:організацію навчального середовища — зміст та цілі наскрізних тем враховуються при формуванні духовного, соціального і фізичного середовища навчання; окремі предмети — виходячи із наскрізних тем при вивченні предмета реалізуються надпредметні, міжкласові та загальношкільні проекти. Роль окремих предметів при навчанні за наскрізними темами різна і залежить від цілей і змісту окремого предмета та від того, наскільки тісно той чи інший предметний цикл пов’язаний із конкретною наскрізною темою;
предмети за вибором;
роботу в проектах;
позакласну навчальну роботу і роботу гуртків.

Наскрізна лінія Коротка характеристика
Екологічна безпека й сталий розвиток Формування в учнів соціальної активності, відповідальності та екологічної свідомості, готовності брати участь у вирішенні питань збереження довкілля і розвитку суспільства, усвідомлення важливості сталого розвитку для майбутніх поколінь.
Проблематика наскрізної лінії реалізується через завдання з реальними даними про використання природних ресурсів, їх збереження та примноження. Аналіз цих даних сприяє розвитку бережливого ставлення до навколишнього середовища, екології, формуванню критичного мислення, вміння вирішувати проблеми, критично оцінювати перспективи розвитку навколишнього середовища і людини. Можливі уроки на відкритому повітрі.
Громадянська відповідальність Сприятиме формуванню відповідального члена громади і суспільства, що розуміє принципи і механізми функціонування суспільства. Ця наскрізна лінія освоюється в основному через колективну діяльність (дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо), яка поєднує окремі предмети між собою і розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок.
Вивчення окремого предмета має викликати в учнів якомога більше позитивних емоцій, а її зміст — бути націленим на виховання порядності, старанності, систематичності, послідовності, посидючості і чесності. Приклад вчителя покликаний зіграти важливу роль у формуванні толерантного ставлення до товаришів, незалежно від рівня навчальних досягнень.
Здоров'я і безпека Завданням наскрізної лінії є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.
Реалізується через завдання з реальними даними про безпеку і охорону здоров’я (текстові завдання, пов’язані з середовищем дорожнього руху, рухом пішоходів і транспортних засобів). Варто звернути увагу на проблеми, пов’язані із ризиками для життя і здоров’я. Вирішення проблем, знайдених з «ага-ефектом», пошук оптимальних методів вирішення і розв’язування задач тощо, здатні викликати в учнів чимало радісних емоцій.
Підприємливість і фінансова грамотність Наскрізна лінія націлена на розвиток лідерських ініціатив, здатність успішно діяти в технологічному швидкозмінному середовищі, забезпечення кращого розуміння учнями практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо).
Ця наскрізна лінія пов'язана з розв'язуванням практичних завдань щодо планування господарської діяльності та реальної оцінки власних можливостей, складання сімейного бюджету, формування економного ставлення до природних ресурсів.

Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Доцільно, де це можливо, не лише показувати виникнення факту із практичної ситуації, а й по можливості створювати умови для самостійного виведення нового знання, перевірці його на практиці і встановлення причинно-наслідкових зв’язків шляхом створення проблемних ситуацій, організації спостережень, дослідів та інших видів діяльності.

Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньо предметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно - діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набувають досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

Оцінювання результатів навчання учнів у опорному закладі загальної середньої освіти здійснювати за документами:
- Закон України «Про повну загальну середню освіту» (стаття 17);
- Порядок переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої
освіти до наступного класу, затверджений наказом Міністерства освіти і науки
України 14.07.2015 №2 762 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 08.05.2019 N° 621), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30.07.2015 за № 924/27369;
- Інструкція з ведення класного журналу 5-11(12)-х класів загальноосвітніх
навчальних закладів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України
від 03.06.2008 № 496.
При виставленні т е м а т и чн о ї оцінки враховуються всі види навчальної
діяльності, що підлягали оцінюванню протягом вивчення теми. При цьомупроведення окремої тематичної атестації при здійсненні відповідного оцінювання не передбачається.
Семестрове оцінювання здійснюється на підставі тематичних оцінок. При
цьому мають враховуватися динаміка особистих навчальних досягнень учня(учениці) з предмета протягом семестру, важливість теми, тривалість її вивчення,складність змісту тощо.
Річне оцінювання здійснюється на підставі семестрових або скоригованих
семестрових оцінок. Річна оцінка не обов’язково є середнім арифметичним від оцінок за І та ІІ семестри. При виставлення річної оцінки мають враховуватися:динаміка особистих навчальних досягнень учня (учениці) з предмета протягом року; важливість тем, які вивчались у І та ІІ семестрах, тривалість їх вивчення та складність змісту; рівень узагальнення й уміння застосовувати набуті протягом навчального року знання тощо.
Відповідно до чинних нормативних актів і семестрова і річна оцінки можуть підлягати коригуванню.
Коригування семестрової оцінки проводиться згідно з пунктом 3.2. Інструкції з ведення класного журналу 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03.06.2008 № 496.
Коригування річної оцінки проводиться згідно з пунктами 9-10 Порядку
переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 14.07 2015 № 762 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 08травня 2019 року № 621), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30липня 2015 р. за № 924/27369, річне оцінювання може коригуватись.

4. Рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти.
Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісний підхід, який передбачає постійне включення учнів до різних видів навчально¬ пізнавальної діяльності, а також практична спрямованість процесу навчання.
Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв' язків і наскрізних змістових ліній. Навчання за наскрізними змістовими лініями реалізується насамперед через: організацію освітнього середовища; окремі предмети, роль яких при навчанні за наскрізними лініями різна і залежить від цілей і змісту окремого предмета та від того, наскільки тісно той чи інший предметний цикл пов'язаний із конкретною змістовою лінією;.
Очікувані результати навчання, окреслені в межах кожного предмета, досяжні, якщо використовувати діяльнісний підхід, проблемне навчання, проектні технологн, ситуаційні вправи, інтерактивні форми, роботу в парах/групах змінного складу тощо.
Форми організації освітнього процесу реалізуються через різні типи уроків, практичні заняття, семінари, конференції, заліки, співбесіди, проєкти (дослідницькі, інформаційні, мистецькі), сюжетно-рольові ігри, екскурсії, віртуальні подорожі тощо. Вибір форм і методів навчання вчитель/вчителька визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення . конкретних оч1куваних результатІв, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.
Організовувати дистанційне навчання за допомогою:поєднання онлайн-занять через Zoom, Skype, Instagram, Google, Hangouts; заздалегідь записаних відеоуроків, презентацій від вчителів чи із зовнішніх освітніх ресурсів; ретельно підібраних завдань для самостійної роботи із подальшою перевіркою; використання безкоштовних вебсерверів та платформ,
Надзвичайно важливим є чітка система організації навчання в школі з самостійним опрацюванням матеріалу (розклад, критерії оцінювання,узгодження кількості контрольних робіт (не більше 3 на тиждень), врахування вікових особливостей щодо виконання домашніх завдань). Домашні завдання мають бути посильними для самостійного виконання дітьми (мати чіткі поради та інструкції)
Учні можуть самостійно знімати та монтувати відеофільми (під час відео-уроку) за умови самостійного розроблення сюжету фільму, підбору матеріалу, виконують самостійно розподілені ролі та аналізують виконану роботу.
Актуальною формою навчання є також розміщення записів відеоуроків різних навчальних предметів, презентацій, відео конференцій, інформування учнів та батьків про освітні ресурси, що сприятиме кращому засвоєнню знань учнів із різними рівнями підготовки. Важливо, щоб в учнів були чіткі інструкції до завдань, які необхідно виконати, та був вільний доступ до навчальних матеріалів.Якщо вчитель чітко спланує роботу, визначиться як буде проводити дистанційне навчання, які цифрові сервіси буде використовувати,підготує/використовуватиме якісні навчальні матеріали та організує зворотній зв'язок з учнями, то таке навчання забезпечить необхідну якість освітніх послуг.Під час вибору на початку навчального року навчально-методичного комплексу для вивчення предмета передбачити можливості використання засобів та інструментарію дистанційного навчання в умовах очного навчання. Важливим є формування у здобувачів освіти уміння вчитися з використанням ІТ, а в учителів - уміння забезпечувати цей процес має стати пріоритетним освітнім завданням закладів освіти у 2020/2021 навчальному.
Учням, які готуються здавати заліки або іспити можливе проведення оглядових консультацій, які виконують коригувальну функцію, допомагаючи учням зорієнтуватися у змісті окремих предметів. Консультація будується за принципом питань і відповідей.
Перевірка та/або оцінювання досягнення компетентностей крім уроку може здійснюватися у формі заліку, співбесіди, контрольного навчально-практичного заняття. Залік як форма організації проводиться для перевірки якості засвоєння учнями змісту предметів, досягнення компетентностей. Ця форма організації як правило застосовується у класах для здобувачів профільної середньої освіти.
Співбесіда, як і залік, тільки у формі індивідуальної бесіди, проводиться з метою з'ясувати рівень досягнення компетентностей.

Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти здійснюється відповідно до1.Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13 квітня 201lp. № 329 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 11 травня 2011 р. за № 566/19304) т 2.Орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 21серпня2013 р. № 1222.та розроблених вчителями чи разом із учнями

5. Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття профільної середньої освіти.Здобувають профільну середню освіту особи, які завершили здобуття базової середньої освіт
Навчальний план для 10 -11 класів опорного навчального закладу освіти
Предмети К-сть годин на тиждень філологічний профіль 10клас К-сть годин на тиждень математичний
профіль 11 клас К-сть голин на тиждень біологічний профіль
11 клас Фактична
кількість тижневих годин 11 клас
Базові предмети 29 32 32 41
Українська мова 4 ( 2+2проф). 2 2 3
Українська література 2 2 2 3
Зарубіжна література 1 1 1 1
Іноземна мова 2 2 2 2
Історія України 1.5 1.5 1.5 1.5
Всесвітня історія 1 1 1 1
Громадянська освіта 2 0 0 0
Математика ( алгебра і початки аналізу та геометрія) 3 6(3+3) проф. 3 6/4
Біологія та екологія 2 2 5 (2+3)проф. 2/5
Географія 1.5 1 1 2
Фізика та астрономія 3 4 4 4
Хімія 1.5 2 2 2
Фізична культура 3 3 3 3
Захист України 1.5 1.5 1.5 1.5
Вибірково – обов’язкові предмети 3 3 3 3
Інформатика 1.5 2 2 2
Мистецтво 1.5
Технології 1 1 1
Додаткові години 8 викор. 6.5
( 2+4.5) 9 викор.6
(3+3) 9 викор.7
(3+4)
Українська мова 1 1 1
Українська література 1 1 1 1
Математика ( алгебра і початки аналізу та геометрія) 2 1 1
Географія 0.5 1 1 1
Фінансова грамотність 1 1
Гранично допустиме навантаження 33 33 33 33
Всього фінансується (без поділу на групи) 35.5 36 36 45
Поділ на групи:
Інформатика 1.5 2 2 2
Всього по 10 -11 класам 80.5 годин + 3.5годин поділу на групи = 84.

Перелік навчальних програм для учнів закладів загальної середньої освіти
ІІІ ступеня

№з/п Назва навчальної програми Рівень вивчення
Освітня галузь «мови і літератури»
1 Українська мова Рівень стандарту «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
2 Українська мова Профільний рівень «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
3 Українська література Рівень стандарту «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
4 Зарубіжна література Рівень стандарту «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
5 Іноземна мова Рівень стандарту «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
Освітня галузь «Суспільствознавство"
6 Історія України Рівень стандарту Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
7 Всесвітня історія Рівень стандарту Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
8 Громадянська освіта Рівень стандарту Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
Освітня галузь «Природознавство»
9 Біологія і екологія Рівень стандарту «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
10 Біологія і екологія Профільний рівень «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
11 Географія Рівень стандарту «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
12 Фізика (авторський колектив під керівництвом Локтева В.М.) Рівень стандарту Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 24.11.2017 №1539
13 Астрономія (авторський колектив під керівництвом Яцківа Я.Я. Рівень стандарту Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 24.11.2017 №1539
14 Хімія Рівень стандарту «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
Освітня галузь «Технології»
15 Інформатика Рівень стандарту «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
16 Технології Рівень стандарту «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
Освітня галузь «Мистецтво»
17 Мистецтво Рівень стандарту «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
Освітня галузь «Здоров’я і фізична культура»
18 Фізична культура Рівень стандарту «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
19 Захист України Рівень стандарту «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
Освітня галузь «Математика»
20 Математика Рівень стандарту «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
21 Математика Профільний рівень «Затверджено Міністерством освіти і науки України» наказ МОН від 23.10.2017 № 1407
22 Курс «Фінансова грамотність» Рівень стандарту Рекомендовано МОН , Київ , 2019
Категорія: Документи | Додав: virafilenko
Переглядів: 246 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання
Дія. Цифрова освіт
Форма входу
Пошук
"Гаряча" лінія
...
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Правова допомога
Оперуповноважений КМСД Чутівського РВ УМВС України у Полтавській області, капітан міліції Шульга Ростислав Андрійович (05347) 9-12-55 Артемівський дільничий інспектор Новіков Максим Ігорович (099)01-07-353
Погода

Copyright MyCorp © 2024