Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 2024.Квітень.29, 19:07

РІДНА ШКОЛА

Меню сайту
Категорії розділу
Документи [12]
Поурочні тематичні календарні плани, розробки відкритих уроків, конспекти для вчителя, класного керівника, психолога
Сценарії [0]
Сценарії шкільних і позашкільних заходів, сцени, театралізовані виступи Випускного вечора, Першого та Останнього дзвоника, Нового року, до Дня Закоханих, Восьмого Березня, КВН, агітбригад
Мелодії [1]
Мелодії, караоке, пісні, слова для шкільних заходів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Документи

Підвищення педагогічної майстерності педагогічних працівників опорного закладу освіти у 2020-21н.р.
2021.Жовтень.07, 12:18
Впродовж навчального року діяльність педагогічного колективу була спрямована на реалізацію науково-методичної теми «Забезпечення якості освіти шляхом упровадження компетентнісно - орієнтованого підходу до навчання в освітньому просторі». Серед пріоритетних завдань методичної роботи :
1. Продовження розбудови внутрішньої системи якості та освітньої діяльності.
2. Створення об’єктивної, прозорої системи оцінювання навчальних досягнень учнів та рівня сформованості ключових компетентностей.
Запровадження формувального оцінювання в основній та старшій школі.
3. Забезпечення вивчення базових предметів у 10-11 класах на профільному рівні (українська мова, математика, біологія).
4. Запровадження інформаційно-комунікативних технологій та створення освітніх ресурсів, забезпечення доступу учнів до сучасних інформаційних ресурсів.
5. Узагальнення та поширення педагогічних інновацій з використанням ІКТ.
6. Розширення можливостей вчителів вести навчально-дослідницьку роботу з учнями.
Кадрове забезпечення освітнього процесу здійснюють: директор, заступники директора із навчально-виховної роботи -3, вчителі початкових класів -7, вихователі ГПД- 3, вчителі предметними -17. Крім того в закладі працюють : практичний психолог, соціальний педагог, педагог-організатор, які теж мають години викладацької діяльності .
Рівень професійних компетентностей педагогічних працівників.
Таблиця 1.
Кваліфікаційні категорії педагогічних працівників.
Рівні школи Спеціаліст вищої категорії Спеціаліст першої категорії Спеціаліст другої категорії Спеціаліст %
Вчитель методист Старший учитель Вища категорія
1-4 кл. 1 2 3 3 1 29,4%
5-11 кл. 3 3 7 3 4 4 70,6%
Всього 4 (25%) 5 (31%) 7 (44%) 6 (18%) 7 (20%) 5(15%)
47%
У початковій школі працюють 29,4% педагогічних працівників, а у 5-11 класах 70,6%. Вищу категорію та звання мають 30% педагогів, що викладають у 1-4 класах, у старшій та основній школі -54%.
Відповідно 47% педпрацівників спеціалісти вищої категорії, з них звання «учитель –методист» -25%, «старший учитель»-35%.
Шість педагогічних працівників спеціалісти першої категорії – це 18%, спеціалісти другої категорії -20% та 15% спеціалісти.

Таблиця 2. Розподіл педагогічних працівників за стажем педагогічної роботи.
Педагогічний стаж 1-4 класи 5-11 класи Всього
Більше 20 років 5 7 12 35%
11-20 років 2 9 11 32% 1 сумісн.
3-10 років 3 7 10 30%
До 3 років 1 1 3%
Всього 10 24 34
Дані таблиці свідчать про, те, що 35% педагогічних працівників мають стаж більше 20 років, до 10 років -30% і 32% це кількість педагогів, що мають стаж до 20 років.
Опорний заклад має статус закладу із профільним навчанням.
10 клас – філологічний, де навчається 24 учні, 11 клас – біолого - математичний – 20 учнів, крім того були виділені години на поглиблення вивчення окремих тем з математики, української мови та літератури, географії.
Відповідно до «Порядку проведення моніторингу якості освіти», затвердженого наказом МОН України від 16.01.2020 року № 44» моніторинг навчальних досягнень учнів проводиться в І та ІІ семестрі (річний бал) 5-11 класів у закладі освіти.
Завдання моніторингу : дослідити стан та результати навчальних досягнень учнів із базових предметів на рівні класів, предметів та закладу освіти.
Методи досліджень використані під час внутрішнього моніторингу: аналіз документації, статистичних даних про рівень навчальних досягнень на рівні предметів, класів.
Шкала для дослідження :
1. Якісний показник (%)- кількість учнів, що засвоїли навчальний матеріал на достатньому та високому рівні.
2. Середній бал по предметам
3. Середній бал на рівні класів.
422 учні закінчили начальний рік в закладі освіти. У 1-3 класах навчається 171 учень, де здійснюється формувальне оцінювання. 49 учнів
4-х класів мають оцінювання за 12 бальною системою. 259 учнів закінчили 5-11 класи, з них у основній школі навчалося 215 учнів, це 51% від загальної кількості учнів. Старшу школу закінчили 44 учні 910,4%, з них 11 клас -20 учнів.

Таблиця .1
Результати інформаційного моніторингу навчальних досягнень
учнів 4-11 класів за 2000-2021 р.р.

В освітньому закладі оцінюються навчальні досягнення 308 учнів 4-11 класів – з них, 49 учнів, що навчаються в початковій школі, за результатами річного оцінювання мають якісний показник 47%, це 23 учні що закінчили навчальний рік на достатньому та високому рівні .
Із 215 учнів основної школи 31% мають навчальні досягнення на достатньому та високому рівні , з них 14 учнів 6,5% нагороджені Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні».
Якісний показник навчальних досягнень учнів старшої школи становить 29,5%, 4 учениці мають високий рівень навчальних досягнень, а дві з них нагороджені золотими медалями «За високі досягнення у навчанні».

Діяльність психолого-педагогічного семінару «Аспекти професійного розвитку педагогічних працівників» спрямована на практичне осмислення та узагальнення інноваційного досвіду роботи вчителів, дослідження ефективності технологій дослідницького, інтерактивного навчання, задля забезпечення професійного зростання педагогів.
Упродовж року було проведено ряд засідань-занять, щодо ознайомлення та вибору платформ для реалізації дистанційного навчання в умовах карантину.
Сучасна система оцінювання потребує реалізації концептуальних підходів, а саме, формувального оцінювання навчальних досягнень учнів. Педагогічний семінар по темі «Формувальне оцінювання здобувачів освіти» був спрямований на відпрацювання напрямів коригуючої діяльності учнів та вчителів з питань підвищення навчальної мотивації й самостійності учнів, запровадження індивідуального освітнього поступу, що дає можливість відстежувати рівень засвоєння навчального матеріалу на різних етапах роботи, встановити зворотній зв'язок .
Запровадження дослідницьких технологій визначається професіоналізмом педагогічних працівників і тим, наскільки вони активно використовують педагогічні підходи, інноваційні практики, методи та засоби навчання з акцентом на розвиток дослідницьких компетенцій.
У закладі освіти працюють 16 вчителів «спеціалістів вищої категорії». Науково - дослідницька діяльність протягом навчального року була спрямована на визначення доцільності та переваг інноваційних технологій:
- дослідницького навчання;
- інформаційно-комунікативних,
- глибинного навчання,
- розвитку продуктивного мислення,
- створення STEM- освітнього середовища,
- бриколаж у розвитку креативного мислення,
- контрольно - оціночна діяльність із використання сервісів, сайтів.
Під час проведення майстер – класу вчителі вищої категорії .важливою складовою даного напряму діяльності визначили вироблення рекомендацій, роз’яснення для вчителів щодо застосування ефективних методик, а саме:
- створення та підтримка ситуації успіху;
- запровадження кооперативного навчання;
- дослідження явищ, процесів з використанням проблемно - орієнтованих завдань; таксономій в системі глибинного навчання.
- запровадження інформаційно - комунікативних технологій для інтенсифікації освітньої діяльності, проведення онлайн-ігор, створення медіа продуктів, тестів.
Статті , публікації, презентації за результатами напрацювань розміщені на сайті закладу освіти вчителів Борсук О.О., Собко С.В., Харченко Н.М., Бендрик В.І., Касаткіна С.М., Соколової С.В., Гаркуші М.П., Литвиненко В.В., її стаття розміщена і на сторінках журналу «Постметодика» № , 2021 р.
До реалізації завдань науково-методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають педагогічні звання та вищу кваліфікаційну категорію, серед них керівники предметних кафедр освітніх галузей: мови і літератури, природничих та суспільних наук, математики інформатики, початкова освіта, які здійснювали координаційну роботу, аналізували нормативну базу щодо вивчення навчальних предметів щодо поліпшення якості освіти (Собко С.В., Литвиненко В.В., Харченко Н.М., Касаткіна О.К.).
За результатами моніторингових досліджень були визначені запити вчителів щодо удосконалення уроку, як основної форми педагогічної діяльності. Ефективний урок де реалізуються очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності, здійснюється мотивація освітнього процесу в межах кожного предмету, організація учасників освітнього процесу на уроці реалізується в процесі комунікації, партнерства, практична значимість знань домінує на етапі рефлексії, забезпечується розвиток критичного та креативного мислення, використовуються компетентнісно зорієнтовані завдання.
Для реалізації указаних напрямів було організовано роботу творчої групи «Стратегії навчання», керівник Бендрик В.І. де були відпрацьовані методики заглиблення, пригадування, переплетення, подвійне кодування та інші.
Проведено тренінг «Розвиток позитивної мотивації навчальної діяльності учнів за сучасних умов».Організатори Удовиченко В.М., Гаркуша М.П. співпрацювали з колегами щодо вимог до уроку, психологічного комфорту, доцільності використання засобів навчання.
Класні керівники, практичний психолог разом із Ахмедовою І.Г. аналізували причини булінгу, визначали шляхи для його попередження.
Робоча група в складі керівників закладу, освітніх галузей та вчителів успішно працювали над створенням «Меморандуму співпраці між усіма учасниками освітнього процесу: педагогами, учнями та батьками».Для його створення було використано рамковий документ, який був напрацьований педагогічними працівниками України.
У документі була визначена нормативна база, головні принципи співпраці: повага до особистості, доброзичливість і позитивне ставлення, довіра, соціальне партнерство, взаємодія між усіма учасниками освітнього процесу.Розроблені та введені в дію правила для учнів, визначена роль комісії порозуміння в плані попередження та розгляду конфліктів.
У розділі «Підвищення ефективності освітнього процесу» увага акцентована на академічний свободі вчителя, дотримання академічної доброчесності учасників освітнього процесу та створення прозорої зрозумілої системи оцінювання.
Визначені особливості освітнього середовища: фізичного, психосоціального комфортного.
Документ знаходиться на етапі вивчення думки батьківської та учнівської спільноти щодо особливостей співпраці.
Професійний конкурс «Учитель - 2021 року» проходив у номінації :
математика, трудове навчання, українська мова і література.
Литвиненко В.В., вчитель математики, спеціаліст вищої категорії, «старший учитель» була учасником зонального етапу конкурсу та виборола друге місце. Математичний проект, дослідження, урок мали практичну спрямованість . Вона успішно презентувала науково - методичну тему «STEM- освіта в освітньому просторі».
Метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників є їх професійний розвиток відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти.
«Порядок підвищення кваліфікації педагогічних працівників і
Науково-педагогічних» п. 3 Постанови КМУ від 27.12.2019р.
№ 1133.
У Постанові визначені напрями підвищення кваліфікації і кожен педагог має можливість здійснювати свій вибір напрямів.
Таблиця. Основні напрями підвищення кваліфікації


з/п Напрями підвищення кваліфікації Кількість педагогічних працівників
2020-2021 2021-2022
1 Розвиток професійних компетентностей 14 7
2 Формування ключових компетентностей 10 11
3 Психолого-фізіологічні особливості здобувачів освіти 8 12
4 Створення безпечного, інклюзивного середовища 9 11
5 Використання ІКТ, цифрових технологій 15 5
6 Мовленева, цифрова комунікативна компетентність 10 10
7 Розвиток управлінських компетентностей 3 17

8 Об’єкти підвищення кваліфікації
ПОІППО
Prometeus
На урок
Всеосвіта
Ed era 11
10
10
13
8 9
10
10
8
12
У 2020-2021 навчальному році атестація педагогічних працівників проходила у відповідності Типового положення про атестацію педпрацівників, затвердженого наказом МОН України № 939 від 06.10.2010 р. та професійного стандарту «Вчитель закладу загальної середньої освіти». Наказ № 2736 від 23.12.2020 р.

Таблиця 2 .» Партнерська взаємодія учасників освітнього процесу».
№ з/п Учитель Предмет Тема уроку Науково-методична діяльність у міжатестаційний період
1 ПіддячаВ.М. Українська мова 5А клас. «Види речень за метою висловлювання; за емоційним забарвленням: окличні й неокличні» Розвиток зацікавленості позитивної мотивації до навчання учнів української мови та літератури
2 ЛемешкоГ.І. Українська мова 9А клас. «Діалог-обговорення»
Тема: «З чим носити вишиванку: ідентифікація повсякденності» Розвиток та активізація мовлення учнів на уроках словесності
3 Сєдова О. С. Українська мова 2Б клас. «Використовую дієслова в мовленні» Гра як засіб формування загальнонавчальних умінь і навичок
4 Яхонтова Т.Я. Літературне читання 4Б клас. «В. Нестейко «Троє за парканом» Формування соціальної компетентності в учнів початкових класів
5 ПащенкоМ.М. Фізична культура 9А клас. «Подача м’яча – верхня та нижня» Формування здоров’язбережувальних компетентностей на уроках фізичної культури
6 Бурлака О. С. Літературне читання 1А клас. «Вийди, вийди, сонечко». Закріплення звукових значень букви «Ч», «ч», читання з нею. Опрацювання тексту «Чайки» Застосування інтерактивних технологій на уроках
7 Соколова С.В. Математика 2А клас. «Назви чисел при множенні. Читання виразів. Порівняння задач» Розвиток продуктивного мислення на уроках математики
8 Фисун С. М. Літературне читання 3Б клас. «Дж. Родарі «Дорога, що нікуди не вела» Використання сучасних ігрових технологій для формування ключових компетентностей
9 Удовиченко В. М. Українська мова 6А клас. «Написання не з прикметниками» Формування мотивації навчальної діяльності учнів на уроках української мови та літератури
10 Кошляк О. О. Заняття ГПД 2 класи. «Здоров’я – твій друг, без нього як без рук» Ігрова діяльність в групі продовженого дня
11 Нікітін Ю. І. Соціально-педагогічний практикум 5-7 класи. «Вчимося бути толерантними» Соціалізація здобувачів освіти у співпраці з учасниками освітнього процесу
Упродовж навчального року пройшли атестацію 9 вчителів, вихователь та соціальний педагог ,відповідно визначеного плану. Педагоги в ході методичного життя «Партнерська взаємодія учасників освітнього процесу» провели відкриті уроки де члени атестаційної комісії та колеги мали можливість проаналізувати творчі здобутки кожного вчителя з питань впровадження інноваційних технологій.
У процесі спостереження за навчальними заняттями під час методичного тижня було здійснено аналіз реалізації предметно-методичних психологічних компететностей вчителів, щодо здатності педагогів формувати мотивацію учнів та організацію пізнавальної діяльності .
Увага акцентувалася на формування суспільних цінностей та уміння вчителів розвивати в учнів ціннісне ставлення до суспільства і держави, родини, мистецтва, культури. За результатами роботи методичного тижня випущена публікація «Партнерська взаємодія учасників освітнього процесу та розміщення на сайті закладу».
Узагальнений досвід вчителів, що атестувалися як спеціалісти вищої категорії:Лемешко Г.І. «Розвиток та активація мовлення на уроках української мови та літератури». Удовиченко В.М. «Формування мотивації навчальної діяльності учнів на уроках української мови і літератури» Соколова С.В. «Розвиток продуктивного мислення на уроках математики»
Яхонтова Т.Я. « Розвиток соціальної компетентності в учнів початкових класів» .Матеріали з досвіду роботи вчителів, що атестуються розміщені на сайті закладу освіти. (Лемешко Г.І., Піддяча В.М.)
Таблиця
Результати атестації педагогічних працівників у 2021 році .

з/п Прізвище вчителя Вища категорія «Вчитель методист» «Старший учитель» І категорія ІІ категорія Спеціаліст
1 Соколова С.В.
підтверджена + +
2 Яхонтова Т.Я. підтверджена + +
3 Удовиченко В.М.
підтвердження + +
4 Сєдова О.С.
встановлена +
5 Кошляк О.О. встановлення +
6 Фисун С.М.
встановлена +
7 Пащенко М.М
встановлена +
8 Лемешко Г.І.
встановлена +
9 Бурлака О.С.
встановлена +
10 Піддяча В.М.
встановлена +
11 Нікітін Ю.І. встановлена +
Отже ,3 педагоги підтвердили кваліфікаційну категорію та звання, а 7- підвищена перша та друга категорія .
У освітній діяльності широко використовуються інформаційно-комунікативні технології.
Таблиця. Найменування ІКТ


з/п Найменування ІКТ К-сть
1 Кабінети з мультимедійними засобами навчання 7 з математики. фізики
2 біології, географії, хімії, каб.№22
2 Комп’ютерних класів 3 №25,№28,№17
3 Інтерактивні дошки 4
4 Комп’ютери в класах
5 Телевізори 3 №26,№16, №27, №18
6 Інтернет мережа 8 (5-11 класи)
7 Обладнано робочих місць для вчителів з комп’ютером №12,14,15,16,18,19,9,21,22,25,26,28

Вчителі використовують різні методичні посібники, електронні підручники, користуються навчальними сайтами під час освітнього процесу
Osvita. ua. com WWa. рedrada. сom. ua.
Вчителі використовують освітні ресурси з мережі Інтернет та створюють власні мультимедійні ресурси.
Категорія: Документи | Додав: virafilenko
Переглядів: 260 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання
Дія. Цифрова освіт
Форма входу
Пошук
"Гаряча" лінія
...
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Правова допомога
Оперуповноважений КМСД Чутівського РВ УМВС України у Полтавській області, капітан міліції Шульга Ростислав Андрійович (05347) 9-12-55 Артемівський дільничий інспектор Новіков Максим Ігорович (099)01-07-353
Погода

Copyright MyCorp © 2024