Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 2021.Травень.12, 17:41

Опорний заклад Скороходівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
Документи [8]
Поурочні тематичні календарні плани, розробки відкритих уроків, конспекти для вчителя, класного керівника, психолога
Сценарії [0]
Сценарії шкільних і позашкільних заходів, сцени, театралізовані виступи Випускного вечора, Першого та Останнього дзвоника, Нового року, до Дня Закоханих, Восьмого Березня, КВН, агітбригад
Мелодії [1]
Мелодії, караоке, пісні, слова для шкільних заходів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Документи

Підвищення професійного розвитку педагогічних працівників закладу освіти ,2020
2021.Січень.15, 16:32
школі навчається 185 учнів (44%), основній школі 205 учнів (49%) та старшій школі 29 учнів (7%).
Відповідно до індикаторів напряму В. Доступ до освіти, участь у навчально-виховному процесі, перехід за освітніми рівнями визначені тенденції: впродовж чотирьох років динаміка кількості учнів початкової та основної школи на рівні до 50%, а у старшій школі кількість учнів зменшується. Освіта дітей із особливими потребами наявна в початковій школі - 2 учні (0,5%) від загальної кількості учнів).
Показник наповнюваності класів стабілізувався на рівні 20-21 учень. На одного вчителя припадає 11,6 учнів (на 0,1 менше проти минулого 2018-2019 н.р.).
Професійна діяльність педагогічних працівників потребує безперервного професійного розвитку, підвищення кваліфікації.
Підвищення кваліфікації - набуття особою нових, удосконалення раніше набутих компетентностей у межах професійної діяльності.
(Закон України «Про освіту» ст..18 п.6)
Педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати свою педагогічну майстерність.
(Закон України «Про повну загальну освіту» ст..22п.3»
Метою підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників є їх професійний розвиток відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти.
Порядок підвищення кваліфікації педагогічних працівників і науково-педагогічних п.3.Постанова КМУ вд 27.12.19,№1133.

Підвищення рівня професійної компетентності вчителя його фахова майстерність - це основне завдання методичної роботи в закладі освіти. Результати моніторингових досліджень дають можливість формувати оптимальну за структурою та змістом методичну роботу. Кожен педагог протягом року працював над науково-методичною проблемою, використовував сучасні інноваційні технології, що найбільш доцільні для вивчення того чи іншого предмету. За даними інформаційного банку науково-методичних проблем педагогічних працівників закладу освіти реалізують:
Компетентнісний підхід та формування ключових компетентностей
-23 вчителі.
Мультисенсорне та диференційоване навчання – 2 вчителі.
Науково-дослідницькі технології - 2 учителі.
Інтегровані технології – 3 вчителі
Проектні технології – 3 вчителі
Інші технології - 3 вчителя
Розвиток професійних та формування ключових компетентностей здобувачів освіти, вивчення їх психолого - фізіологічних особливостей, створення безпечного, інклюзивного середовища, використання ІКТ, цифрових технологій, реалізація електронного навчання – це основні напрями підвищення кваліфікації педагогічних працівників .
Порядок підвищення кваліфікації педагогічних, науково-
педагогічних працівників Постанова КМУ від 21.08.2019. №800
Професійний розвиток вчителів, формування різнобічних компетентностей здійснюється у процесі роботи психолого-педагогічного семінару. На засіданнях аналізуються актуальні питання розвитку освіти сьогодення. У ході проведення заняття з теми «Якість освіти та її поліпшення» були розробленні напрями щодо створення системи оцінювання здобувачів освіти і використання критеріїв МОН та їх адаптація до освітнього процесу опорного закладу. Вчителі розпочали використовувати на практиці власно розроблені ( чи у співпраці із учнями) критерії оцінювання творчих завдань, проектів, навчальних досліджень. Учні ще більш зацікавилися процесом об’єктивного оцінювання. Визначили основні параметри для створення дорожньої карти якості освіти щодо формування внутрішньої системи якості освіти.
На початку навчального року на сторінках педагогічної преси було опубліковано Меморандум співпраці між усіма учасниками освітнього процесу педагогами, учнями, батьками – він став основою для проведення засідання психолого-педагогічного семінару з теми «Педагогіка партнерства в освітньому процесі» Зміст документа було проаналізовано з різних точок зору; вчителів, батьків -вчителів, експертів. Визначені пріоритетні напрями, відмічено, що вже зроблено раніше в опорному закладі, розроблені та використовуються «Правила для учнів», «Кодекс педагогічної діяльності до якого будуть внесені зміни після затвердження проекту «Професійний стандарт» що знаходився на громадському обговоренні до 25.05.2020 року.
Проте виникло ряд питань, проблем, що потребують особливої уваги для створення відповідного документа. Робота продовжується по створенню структури учнівського самоврядування, положень співпраці з батьками та поліпшення освітнього середовища.
Сучасний урок має бути синкретичним, по-перше, компетентнісно зорієнтованим на формування ключових життєвих потреб; по-друге, інноваційним з огляду на використання технічних засобів і цифрових технологій; по-трете , комунікативно спрямованим на адекватне сприйняття цінностей…
Методичні рекомендації про викладання
навчальних предметів у ЗСО, 2019 -2020рр.
Урок, як основна форма освітнього процесу потребує постійного поліпшення. Завдання «Школи педагогічної майстерності» було спрямоване на співпрацю вчителів щодо практичного використання нових педагогічних технологій та методик. Вчителі вищої категорії, що мають звання «вчитель-методист», «старший учитель» презентували свої напрацювання щодо
Компетентнісно орієнтованого підходу до вивченні природничих наук (вч.Бендрик В.І.) ,«STEM освіта в початковій школі» (вч. Собко С.В.) Послідуючі заняття були відмінені.
Група вчителів вищої кваліфікаційної категорії займалися дослідженням, аналізом науково-методичних тем, але через карантин підсумки цієї роботи не були визначені..
Серед завдань сучасної школи – пошук оптимальних шляхів мотивації здобувачів освіти до навчання, формування відповідальності за власні результати. Використовуючи можливості позакласної діяльності з навчальних предметів 11 вчителів та 16 учнів співпрацювали у створенні навчально-дослідницьких проектів. Більша частина учнів і предмети і теми проектів вибирали самостійно (додаток 1).
У межах кожної освітньої галузі були проведені конкурси-захисти учнівських проектів та визначені кращі роботи на презентацію під час «Дня науки». Серед переможців проекти: «Оцінка стану місцевості методом ліхеноінликації» учениця 10 класу Фисун Д. . Під час захисту використана презентація та рамка для калькуляції . «Водойма в антропогенних ландшафтах селища» , учениця 9А класу Пащенко А. (вч. Бендрик В.І.).За результатами досліджень створено відеофільм та ілюстрований календар на 2020рік . «Феміністичний рух в українській літературі» учениця 10 класу Коваленко Л. (вч. Касаткіна О.К.). Дослідження представлені в однойменній презентації . «Розвиток легкої атлетики в Україні» тема дослідження учня 9Б класу Фадеєва А. (вч. Яресько К.О.). Тригометрія в житі, чи життя в тригометрії.

Учасниками ІІІ туру олімпіад були Наконечна В.,Свистун Д, Фадеєв А.
Наконечна Вікторія успішно захистила науково - дослідницьку роботу на районному конкурсі з актуальних питань математичної науки та виборола перше місце.( вч. Литвиненко В.В
Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади,турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково - дослідницьких робіт у закладі освіти було проведено І тур олімпіад з української мови і літератури, математики, фізики, хімії, біології, географії, історії, правознавства, англійської мови, трудового навчання. 45 учнів переможців І туру були учасниками ІІ туру (р-них олімпіад). Вони вибороли 30 призових місць, серед них перших дев’ять: Свистун Д, 11 клас (вч. Бендрик В.І.), Коваленко Л. 10 клас (вч. Касаткіна О.К.), Наконечна В. 10 клас, (вч. Харченко Н.М.), Фисун Д.,10 клас , Пащенко А., 9А клас (вч. Борсук О.О.), Фадеєв А., учень 9Б класу (вч. Кочерга Н.І.), Молодушко І, 8А клас , Фадеєв А.,9Б клас , (вч. Вітко В.Г.). Пащенко А.,9А клас (вч. Литвиненко В.В., Борсук О О.)
Друге місце:Свистун Д.,11клас, Коваленко Л.,Наконечна В. 10клас,Матерновський Д., Пащенко А.,Мироненко М.9класМолодушко І., Хміль К.,8 клас, Володькіна О., Морозов О. 7 клас
Третє місце: Свистун Д.,11клас, Коваленко Л., Листопад Д. 10 клас, Пащенко А. 9 клас, Гордієнко Є.8 клас,Павлик К .7клас

Кафедра вчителів початкової школи працювала над проблемою «Компетентно-орієнтований підхід до навчання учнів початкових класів».
Під час проведення засідань опрацьовували нормативні документи, що регламентують діяльність НУШ, нові педагогічні технології, презентували свої напрацювання щодо розвитку критичного мислення школярів. Форми, прийоми роботи, методики використовуються ті, що зорієнтовані на початкову школу, особливості дітей . Фантастичні гіпотези, «Перевтілення», тематичні «Ток-шоу».

Питання STEM- освіти для початкової школи важливий напрям роботи. Учням цікаво коли вчителі організовують процес пошуку, дослідження, навчають працювати в команді. Результативною була участь початківців у загальношкільному проекті «Ми тебе не забудемо, Тарасе» (до річниці Т.Г. Шевченка). Системна робота вчителів початкової школи прослідковується у підвищенні фахової майстерності через курсову перепідготовку при ПОІППО, тренінги, вебінари, онлайн- навчання.

Курсову перепідготовку при ПОІППО у 2019 -2020 навчальному році пройшли :учителі початкових класів – 2,
історії, географії - 1
асистенти вчителя - 2
вихователі гпд - 1
учителі математики - 1
учителі трудового навчання -1
практичний психолог - 1
учителі природознавства 1
учителі української мови і л-ри -1
Атестація педагогічних працівників у 2020 році була проведена відповідно плану-графіка. По-перше, були опрацьовані нормативні документи, що регламентують процес проходження атестації . По-друге, створено атестаційну комісію, проведено коригування списків. По-третє, визначено основні напрями діяльності атестаційної комісії, а саме: вивчення досвіду (системи) роботи вчителів, що атестуються.

За період атестації членами комісії вивчено досвід роботи вчителя інформатики з питань використання інтерактивних методик на уроках, практичного психолога щодо особливостей формування особистості підлітків.

Під час проведення методичного тижня «Творчі здобутки» вчителі презентували свої напрацювання щодо формування предметних компетентностей. Педагоги показали практичну значимість нових педагогічних технологій у освітньому процесі: використання цифрових технологій – вчитель інформатики Касаткін С.М.; розвиток фізичних якостей із використанням інтеграційних підходів вчителя фізичної культури Яресько К.О.; мотивація та її роль у навчальній діяльності - вчитель початкових класів Вільховська В.С.; створення ефективних правил спілкування у співпраці усіх учасників освітнього процесу - практичний психолог Гаркуша М.П.; реалізація діяльнісного та знаннєвих компонентів програм з використанням інтерактивної технології - вчитель початкових класів Ляшенко Н.В.; використання мультимедійних презентацій у розвитку пізнавального процесу, вчитель математики Лапко К.В.

Учителі реалізують свої підходи до проектного, особистісного орієнтованого, інтегрованого навчання, розвитку критичного мислення. Власний професійний розвиток та педагогічну майстерність презентували на засідання педради та підготували методичні бюлетні з досвіду реалізації науково-методичної проблеми.

Узагальнені матеріали щодо «Використання інтерактивних методик на уроках інформатики» вчителя Касаткіна С.М. та «Формування соціальних навичок підлітків» практичного психолога Гаркуші М.П. розміщенні на сайті опорного закладу».
За підсумками атестації два педагоги підтвердили вищу кваліфікаційну категорію (вч. Касаткін С.М., Гаркуша М.П.), Яресько К.О. – встановлена друга кваліфікаційна категорія, Лапко К.В., Кошляк О.О., Кошлатій Н.С. підтверджені попередні результати атестації , Вільховській В.С. - встановлена перша кваліфікаційна категорі
Вчителі закладу освіти підвищували майстерність на курсах та конференціях онлайн. Литвиненко В.В. вчителька математики успішно співпрацювала з учасниками обласного семінару щодо впровадження STEM – освіти , а на міжнародній Інтернет – конференції презентувала тему «Педагогічні підходи в STEM освіті». Піддяча В.М. вчителька української мови та літератури підвищувала професійний розвиток на платформі PROMETEUS (Курс «медіаграмотність, критичне мислення, осмислення та переосмислення» та інше).Яресько К.О. співпрацювала з освітнім цензором «Junior Z». Частина вчителів були учасниками антикризового марафону та національного онлайн-Edcamp 2020 щодо проблем освіти зараз і у «світі після».
Категорія: Документи | Додав: virafilenko
Переглядів: 18 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання
Block title
Електронні підручники
Форма входу
Пошук
"Гаряча" лінія
...
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Правова допомога
Оперуповноважений КМСД Чутівського РВ УМВС України у Полтавській області, капітан міліції Шульга Ростислав Андрійович (05347) 9-12-55 Артемівський дільничий інспектор Новіков Максим Ігорович (099)01-07-353
Погода

Copyright MyCorp © 2021