Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 2021.Травень.12, 17:52

Опорний заклад Скороходівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2021 » Квітень » 27 » Пам’ятка для батьків: "Діти в Інтернеті"
11:05
Пам’ятка для батьків: "Діти в Інтернеті"

 Відомо, що підлітки у період заниженої самооцінки шукають підтримки серед своїх друзів, а не у родинному колі. Старші підлітки, бажаючи незалежності, мають потребу ототожнювати себе з певною групою й схильні порівнювати цінності своєї сім’ї та своїх товаришів.

Шановні батьки !

Повідомляємо, що відповідно до листа МОН від 10.03.2021 р. № 1/9-128, у зв’язку зі зростанням чисельності випадків небезпечної поведінки дітей, зокрема обумовлених впливом соціальних мереж в інтернеті, Міністерство освіти і науки України надсилає рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі.

 Посилання на Лист МОН  від 10.03.2021 р. № 1/9-128 http://ru.osvita.ua/legislation/Ser_osv/81369/

Посилання на посібник «Поради з  безпеки онлайн для батьків та опікунів»

https://osvita-omr.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/covid-19.-porady-z-bezpeky-onlajn-dlia-batkiv-ta-opikuniv_.pdf

АЛГОРИТМ ДІЙ ЩОДО ВИЯВЛЕННЯ ОЗНАК ПЕРЕБУВАННЯ (МОЖЛИВОГО ПЕРЕБУВАННЯ) ДІТЕЙ НА НЕБЕЗПЕЧНИХ СОЦІАЛЬНИХ САЙТАХ МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

Останнім часом небезпечний флешмоб набуває поширення шляхом соціальних мереж Інтернету, що спонукає дітей та молодь до вчинення самогубств.

Діти, яким батьки та близькі мало приділяють своєї уваги, часто „зависають“ в Інтернеті, де масово вступають у різні закриті групи.

Адміністратори таких груп дають учасникам ряд завдань, останнім з яких завжди є самогубство. Маніпулювання вміло здійснюється на психологічному рівні. У разі невиконання фінальної частини „квесту“, підліткам погрожують фізичною розправою не тільки з ними самими, а й з їх батьками та родичами.

Кілька слів, як працює ця система.

I етап: Модератор постійно проводить моніторинг індивідуальних

сторінок неповнолітніх у соцмережах із метою виявлення дітей з

депресивним психічним станом. За допомогою практик нейролінгвістичного

програмування та інших психологічних прийомів схиляє дітей до різних дій

та вчинків, які у подальшому приводять до вчинення суїцидів.

Підліток цікавиться їх діяльністю та пише заявку для вступу.

II етап: Адміністратор у приватному чаті спілкується з дитиною, вивчаючи готовність її до самогубства та затверджує кандидатуру для участі у закритій групі.

III етап: Схиляння дитини до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтва або заподіяння болю. Всі ці „квести“ в обов'язковому порядку знімаються на відео. Однією з головних умов є недопущення розповсюдження інформації батькам та працівникам школи.

Обов'язковим завданням у „квестах“ є нанесення самому собі тілесних ушкоджень у вигляді порізів різних частин рук та опублікування фото доказів у закритому чаті.

Така субкультура підліткового суїциду має розгалужену систему і поширюється у всіх регіонах. Слід зауважити, що до групи ризику потрапляють діти та молодь, які мають необмежений та безконтрольний доступ у соцмережах і схильні до впливу ззовні.

Поради щодо безпеки дітей в Інтернет просторі

1. Більше спілкуватися з дітьми, цікавитись їх справами. Забезпечити організоване дозвілля дітей, залучивши їх до участі у спортивних секціях, гуртках, заходах освітнього та культурного спрямування, духовного розвитку.

2. Звертати увагу на коло спілкування дитини, на наявність різниці у поведінці та спілкуванні в залежності від середовища спілкування (вдома, у школі, поза школою та ін.).

3. Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах.

4. Обов’язково контролювати фото та відеофайли, які знаходяться в гаджетах дитини.

5. Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень та, у разі їх виявлення, з'ясовувати обставини, за яких вони з'явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження які характеризують приналежність до тієї чи іншої „небезпечної гри“.

6. Установити на гаджетах дитини функцію „батьківський контроль“. Дотримуватися порад поліції! У разі підозри щодо перебування (можливого перебування) дітей на небезпечних соціальних сайтах мережі Інтернет негайно повідомляти психологу та в подальшому узгоджувати будь-які дії з інспектором ювенальної превенції або інформувати до поліції за номером «102»!!! Головне Управління Національної поліції в Полтавській області.

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства чи експлуатації, вербування чи маніпуляцій в цифровому просторі, варто одразу звернутись до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Нціональної поліції України https://cyberpolice.gov.ua/contacts/

Психологічна допомога та підтримка:

1).Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини (Пн – Пт з 12:00 до 16:00)

 • 0800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних)
 • 16 111 (безкоштовно з мобільних)
 • 15-47 (безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства)
 • 116-123 (безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства)

2) Онлайн консультація для підлітків в Teenergizer.

3) Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, куди звертатись за допомогою.

Як забезпечити безпеку дітей у мережі інтернет

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifрозміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifпоговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifцікавтесь, які веб сайти вони відвідують та з ким розмовляють;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifвивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль в Windows;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifнаполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без вашого відома;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifнавчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifконтролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifцікавтесь, чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifнавчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifпереконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifінформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграх та розвагах;
http://www.gimnasia.kiev.ua/img/li.gifрозмовляйте зі своєю дитиною як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет - це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.

Батьківський контроль у Windows Vista

З появою нової операційної системи Windows Vista, до складу якої увійшли засоби батьківського контролю (Parental Control), з’явилась можливість легко контролювати отримання дітьми інформації і забезпечити їх захист під час роботи на комп’ютері.

За допомогою засобів батьківського контролю є можливість встановити:

 1. Обмеження часу, який дитина проводить за комп’ютером;
 2. Обмеження часу, протягом якого діти можуть входити у систему, зокрема, дні тижня і години, коли доступ дозволено (в інший, не зазначений Вами час, діти не зможуть користуватися комп’ютером. Якщо дозволений час закінчиться, а дитина ще працює за комп’ютером, відбудеться автоматичний вихід із системи);
 3. Обмеження доступу дітей до мережі Інтернет за допомогою веб-фільтра батьківського контролю.
  Завдяки спеціальному веб-фільтру Ви одержуєте можливість встановити низку обмежень на доступ дітей до мережі Інтернет, зокрема:
 4. Заборонити доступ до окремих ігор (ви можете блокувати ігри на підставі вікової категорії та оцінки вмісту, а також заборонити доступ до певних ігор);
 5. Обмежити активність в мережі Інтернет (ви можете блокувати доступ до веб-сайтів, обираючи рівень обмеження об’єму інформації; вказати, яку інформацію за тематикою та змістом фільтри пропускатимуть, а яку блокуватимуть; заблокувати або дозволити доступ до окремих веб-сайтів; заборонити або дозволити завантаження файлів);
 6. Заборонити використання окремих програм.

Більш детально з можливостями веб-фільтра батьківського контролю можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Майкрософт (http://www.microsoft.com).

З приводу порушень законодавства України у сфері захисту суспільної моралі звертайтесь до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі: офіційний сайт www.moral.gov.ua; e-mail: info@moral.gov.ua

Посібники, які Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України пропонує використовувати батькам і педагогам для навчання дітей безпечному користуванню Інтернетом:

 1. Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків/ І. Литовченко, С. Максименко, С Болтівець [та ін.]. – К.: ТОВ “Видавничий будинок «Аванпост-Прим»”, 2010. – 48с. http://online-bezpeka.kyivstar.ua
 2. Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичнийпосібник / А. Кочарян, Н. Гущина. – К., 2011. – 100 с. www.mon.gov.ua
 3. Безпечнекористуваннясучаснимиінформаційно-комунікативнимитехнологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.
 4. Пам’ятка для батьків “Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок”, розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі www.mon.gov.ua

Матеріал взято з сайту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

Корисні веб-ресурси

ON-ляндія. Безпечна Веб-країна http://www.onlandia.org.ua

Портал для дітей, батьків, учителів. On-ляндія – це інтерактивний курс з інтернет-безпеки – спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадського-соціальних діячів. Сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. Безпека в Інтернеті для вчителів http://fizika.net.ua

Безпека в Інтернеті на веб-сайті вчителів фізики. Поведінка у мережі. Неприємності в мережі. Поради щодо планування уроків "Безпека в Інтернеті". Словник користувача Інтернету. Як правильно писати матеріали для публікації в Інтернеті.

Допомога дітям: безпека мережі Інтернет для дітей та підлітків http://planetofsupport.org

Рекомендації експертів батькам, в яких є діти молодшого і середнього шкільного віку і доступ до Інтернету. Практична інформація допоможе попередити загрози і зробити роботу дітей в Інтернеті корисною та безпечною.

Конфіденційність і безпека в Інтернеті: запитання й відповіді http://windows.microsoft.com

Навчаннядітейбезпеці в Інтернеті. Європейський контекст http://osvita.mediasapiens.kiev.ua

Правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики для дітей і підлітків http://www.chl.kiev.ua

Ребенок в сети http://detionline.ru

Сайт призначений допомогти вам захистити дитину від небезпеки в Інтернеті. Дані про вплив Інтернету на дітей, інформація про можливу небезпеку, підказки для батьків, захист дитини під час подорожей по Інтернету, дітям про віруси.

Безпека в Інтернеті учням. Мультимедійна презентація http://www.scribd.com

Безпека в Інтернеті. Мультимедійна презентаціяhttp://www.slideboom.com

Веб-спілкування, net-етикет http://netiquette4uth.blogspot.com

Блог Державної бібліотеки України для юнацтва, м. Київ присвячений етикету, безпечній роботі та спілкуванню в Інтернеті. Словник Інтернет-термінів, інформаційні матеріали, культура віртуального спілкування, корисні посилання.

Онляндія - безпекадітей в Інтернеті Онляндія в facebook

Сторінка Онляндії в соціальній мережі facebook. Доступна, практична інформація з Інтернет-безпеки дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту. Інтерактивне спілкування із експертами у сфері безпеки дітей в Інтернеті

Переглядів: 15 | Додав: v1ct0r1a | Рейтинг: 0.0/0
Корисні посилання
Block title
Електронні підручники
Форма входу
Пошук
"Гаряча" лінія
...
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Правова допомога
Оперуповноважений КМСД Чутівського РВ УМВС України у Полтавській області, капітан міліції Шульга Ростислав Андрійович (05347) 9-12-55 Артемівський дільничий інспектор Новіков Максим Ігорович (099)01-07-353
Погода

Copyright MyCorp © 2021